Sitemap | ne | frans | engels 
 
aanbod
lamaire
pijl
  Lamaire zoekt
pijl
  Lamaire biedt aan
pijl
  U zoekt
pijl
  U biedt aan
pijl
  Uw Teeltfiches
pijl
  Contracten
 
Ons bedrijf
pijl
  Aardappelen
pijl
  Groenten
pijl
  Fruit
pijl
  Kwaliteitsgarantie
pijl
  Milieu
pijl
  Jobs
pijl
  Info
pijl
  Contacteer ons
pijl
  Links
 
weer
pijl
  België
 
nieuws
pijl
  Aardappelen
pijl
  Groenten
pijl
  Fruit
pijl
  Algemeen
 
koersen
pijl
  Grondstoffen
 

Paprika kampt weer met rotte steeltjes

 

02 jul 2009 - De KCB treft weer meer afgebroken en rotte steeltjes in paprika. Met name in de flowpack zijn er problemen met de houdbaarheid van de vruchten.

De houdbaarheid van geflowpackte paprika’s laat momenteel te wensen over. Dat zegt Fred Jacobs van de KCB. Twee jaar geleden waren dezelfde problemen ook op grotere schaal aanwezig. Vorig jaar viel het echter weer mee. Maar dit jaar zijn er – vrijwel vergelijkbaar met twee jaar geleden – weer op grotere schaal problemen met rotte of beschadigde stelen.

Transport
Uit navraag blijkt dat het mogelijk kan komen door dat paprika aan temperatuurverschillen worden blootgesteld. Via transport van en naar het handelshuis en verpakkingshallen kunnen vanwege het warme weer van de afgelopen periode, grote temperatuurschommelingen zich voordoen.

Onzorgvuldig
Ook tijdens het verpakken van de flowpack kan onzorgvuldigheid ontstaan met als gevolg meer beschadigingen dat sneller kan leiden tot rot. Teeltadviseurs waarschuwen daarom ook om zo snel mogelijk het geoogste product in de koeling op de bedrijven te brengen en eventueel forser te koelen vanwege de hoge buitentemperaturen.

Bron: DeGroentenenFruit.nl – Auteur: Esther de Snoo



bron:  degroentenenfruit.nl      10:08:45 | 03 / 07 / 2009
 
 
 
 
meer nieuws
opsom   Paprika kampt weer met rotte steeltjes
opsom   Bestrijding van Tuta absoluta in Spanje
opsom   Evenwichtige groei helpt tegen vruchtrot
opsom   Courgettetelers in zwaar weer
opsom   Raamkier kleiner bij mechanisch koelen
opsom   Aardbeimijt te lijf met nieuwe behandelmethode
opsom   PD stuit op voortplantende Tuta absoluta
opsom   Spanjaarden ruimen teelten om Tuta absoluta
opsom   Tegenslag voor telers Chinese kool
opsom   Spaanse tomatenteler kampt met nieuwe plagen
opsom   Geen topoogst Haspengouwse fruittelers
opsom   Tuinbouw luidt morgen noodklok in Den Haag
opsom   Pers loopt uit voor glasaardbei
opsom   LTO: Emissie zorgwekkend
opsom   Zomerprei groeit goed
opsom   Productieras extreem populair
opsom   Doel besparing op energie tot nu gehaald
opsom   Komeett hoofdras in belichte teelt trostomaat
opsom   Telen op zijn Hollands in Argentinië
opsom   Opnieuw forse hagelschade in Betuwe
© 2008 Barts Potato Company, All Rights Reserved                                          Westvleterenstraat 25a - Vleteren - 8640 - Belgium - T +32 (0)57 40 91 20 - F +32 (0)57 40 91 21