
Tholen - Het aardbeienseizoen in Spanje is dit jaar ongeveer twee weken vertraagd in vergelijking met 2009, door het slechte weer waarmee het land tot halverwege januari mee te maken heeft gehad. Arnold Heemskerk van Frutas Esther vertelt dat de vele bewolkte dagen met regen de ontwikkeling van de aardbeien hebben afgeremd. "Er was weinig zon en de temperaturen waren laag wat de teelt niet ten goede is gekomen."
 "De kwaliteit van onze aardbeien is erg goed zeker gezien de klimatologische omstandigheden waarmee we het seizoen begonnen zijn", aldus Arnold. Hij vertelt dat het slechte weer een hoger percentage klasse II veroorzaakt: meer witte schouders, gemiddeld iets kleinere aardbeien en daardoor minder kilo's. "Ons teeltsysteem (overwegend substraatteelt) geeft ons een hoger percentage klasse I (afgezien van het feit dat het fruit beter smaakt en betere houdbaarheid heeft) maar desalniettemin hebben ook wij er dit jaar meer last van dan in voorgaande jaren." Het grootste gedeelte van de door Frutas Esther geteelde aardbeien zijn van de variëteit Candonga. "Dit seizoen zullen wij echter een serieuze hoeveelheid Primoris oogsten", vertelt Arnold. Dit is een nieuwe variëteit afkomstig uit het FNM programma. "We denken dat de Primoris een goede aanvulling is op de Candonga."
 De markt is dit jaar volgens de exporteur bijna vanaf het begin af aan moeilijk geweest. "De prijzen waarmee we het seizoen zijn begonnen zijn lager dan in 2009 en dit komt vooral door het aanbod uit Noord-Afrika, in het begin vooral vanuit Egypte en nu vooral uit Marokko."
Voor meer informatie: Arnold Heemskerk Frutas Esther Ctra. de la Estacion, km 1.9 30559 Albaran (Murcia) Spanje Tel.: +34 968 770 000 Fax: +34 968 770 879 www.frutasesther.es
|